Dlaczego po zerwaniu żadna kobieta mnie nie pociąga?

Witam! Mam 18 lat i dwa miesiace temu zerwalem z dziewczyną. Od tej pory żadna kobieta mnie nie pociąga. Dodam że nie szło nam w łóżku z mojej winy. Zawsze byłem jakiś spięty. Później pojawiło się u mnie myślenie że może jestem gejem. Nigdy mnie chłopcy nie pociągali. Zawsze dziewczyny. Nie wiem skąd wzięła się ta myśl. Weszło mi to tak mocno do głowy że czuje się bardzo nieswojo przy chłopakach i nie wiem czy oni mnie pociągają czy nie. Stało się to tak uporczywe że zacząłem miewać myśli samobójcze które stają się coraz silniejsze. Lekarz powiedział mi że mam depresję ale nie jestem co do tego przekonany. Wczoraj weszła mi myśl że jestem pedofilem bo spojrzałem się na jakieś dziecko. I to niszczy mnie jeszcze bardziej. Najgorsze jest to że ja już nie wiem czy to jest prawda czy nie. Boję się że teraz wyszła jakaś prawda o mnie której nie zauważyłem przez całe swoje życie. Bo przecież geje i pedofile to ludzie tacy jak wszyscy inni to może właśnie mnie to dotknęło. Nie wiem co robić i rozpaczliwie szukam pomocy.

Witam,

prezentuje Pan rodzaj natrętnych myśli - obsesji o treści erotycznej, które odbierane są jako niewłaściwe - jeśli te myśli pochłaniają dużo dziennie (więcej niż godzinę) i powodują cierpienie może to być zaburzenie obsesyjno - kompulsyjne. Kompulsje to są powtarzające się zachowanie (jawne lub niejawne), które mają na celu niwelować dyskomfort spowodowany natrętną myślą (rozładować napięcie, lęk), czy też zmniejszać cierpienie psychiczne. Stan depresyjny - zaburzenia suicydalne (myśli samobójcze mogą być wtórne do OCD. Nerwica natręctw, to uciążliwe zaburzenie psychiczne, wymaga ukierunkowanego leczenia farmakologicznego i psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym. Zalecana jest szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego i ukierunkowane leczenie metodą psychoterapii.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Z Pana relacji wynika, że Pana myśli są zautomatyzowane i kompulsywne (powtarzające się, angażujące myśli i energię) co samoistnie nie ustąpi i bardzo skutecznie utrudnia Panu codzienne funkcjonowanie.

Tak nie musi być!
Proszę już nie zwlekać...
Dlatego zachęcam Pana do sięgnięcia po pomoc specjalistyczną do Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i leczenia psychoterapeutycznego (najlepiej poznawczo-behawioralnego).

Z przesłaniem dla Pana pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com