Dlaczego podano zastrzyk z Lidokainy w okolicy miednicy?

Od kilku tygodni podczas skrętu mam bóle w okolicy miednicy. Rtg tego miejsca, tk jamy brzusznej, kolonskopia ok . dzisiaj dostałem w to miejsce zastrzyk z lidokainy? Dlaczego? Nie rozumiem sensu jego podania, a lekarz nie miał czasu tłumaczyć.

Lek. Katarzyna Szymczak

Zastrzyk zapewne został podany aby złagodzić dolegliwości bólowe.
Pozdrawiam