Dlaczego podczas badania okulistycznego dna oka używana jest silna wiązka światła kierowana bezpośrednio w oko?

Dzień dobry Wyczytałam na WPabcZdrowie, że: Promieniowanie, które może uszkodzić oko, to: promieniowanie widzialne – promieniowanie o najdłuższej długości fali, między 400 a 500 nanometrami oraz że należy chronić oczy za pomocą odpowiednich okularów i starać się nie patrzeć bezpośrednio na słońce lub inne silne źródło światła bez odpowiedniej ochrony. Jak do tej informacji ma się fakt, że podczas badania okulistycznego dna oka używana jest silna wiązka światła kierowana bezpośrednio w oko?

Witam.
Badanie dna oka polega na obejrzeniu dna gałki ocznej, naczyń tętniczych i żylnych, tarczy nerwu wzrokowego (tak faktycznie jest to wypustka mózgu). Badanie dna oka wykonujemy w jakimś celu (diagnostycznym). Zajmują się tym fachowcy, używając aparatury sprawdzonej, dopuszczonej do badań ludzi. Wiązka światła jest bezpieczna. Chyba, że mamy do czynienia z zabawami podwórkowymi w doktora i ktoś używa lasera!
Z poważaniem
W. Łuczkowski