Dlaczego podczas brania tabletek antykoncepcyjnych wystąpił okres?

Od dawna stosuję doustną antykoncepcję. Ostatnio zmieniłam tabletki na N.... Jestem przy 5 opakowaniu. Zapomniałam wziąć tabletki i współżyłam seksualnie w ten sam dzień. Jestem w pierwszym tygodniu cyklu i wystąpił okres. Co to może znaczyć?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Od dawna stosuję doustną antykoncepcję. Ostatnio zmieniłam tabletki na N.... Jestem przy 5 opakowaniu. Zapomniałam wziąć tabletki i współżyłam seksualnie w ten sam dzień. Jestem w pierwszym tygodniu cyklu i wystąpił okres. Co to może znaczyć?

Witam!
W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu istnieje ryzyko ciąży związane ze stosunkami odbytymi w tygodniu poprzedzającym pomyłkę. Proszę wykonać test ciążowy za około 2-3 tygodnie. Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania należy wykluczyć ciążę. Ponadto w przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy stosować dodatkową formę antykoncepcji (prezerwatywa) przez 7 kolejnych dni po pominięciu.
Pozdrawiam!