Dlaczego podczas oddychania przeponą robi mi się słabo?

Jestem w 33 tygodniu ciąży i od pewnego czasu uczę się oddychania przeponą. Jednak jeśli oddycham w ten sposób przez pewien czas to odczuwam dyskomfort w klatce piersiowej i zawroty głowy. Potrzebuję wtedy poodychać sobie "normalnie", inaczej po prostu mi słabo. Dlaczego tak się dzieje?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może to być związane z uciskiem macicy na przeponę i skupianie się na oddychaniu tylko macicą może nie być korzystne. Pozdrawiam.