Dlaczego podczas stosowania krążka antykoncepcyjnego zaobserwowałam "płodny" śluz?

Witam, od roku stosuję krążek dopochwowy. Dziś (9. dzień noszę krążek), zaobserwowałam brązowawy ciągnący się śluz, inny niż zwykle (zwykle jest biały, gęsty i lepki). Krążek włożyłam o stałej porze i w tym cyklu nie zdarzyło się, aby wypadł. Sytuacja niepokoi mnie, ponieważ wczoraj współżyłam z mężem. Czy przyczyną takiego śluzu mogła być owulacja, pomimo stosowania tak skutecznej metody antykoncepcyjnej?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Brązowe zabrawienie śłuzu może świadczyć o krwawieniu. Taki śluz może pojawić się w związku z infekcją lub
np. mechanicznym urazem powstałym na skutek gwałtownego stosunku. Może również stanowić działanie niepożądane krążka (plamienia w trakcie cyklu). Jeśli się Pani niepokoi, proponuję kontakt ze swoim ginekologiem.