Dlaczego podczas stosunku boli mnie pochwa?

Witam, Mimo że nie jestem dziewicą przy stosunku czuję ból, jakby pochwa się rozrywała. Ból jest tylko na początku, potem mija. Stwierdzono u mnie małą nadżerkę, ale obecnie nie jest ona „aktywna” - może jednak doszło do jakiegoś zakażenia? Bardzo dbam o kwaśne pH pochwy, stosuję probiotyki i po miesiączce profilaktycznie pałeczki kwasu mlekowego dopochwowo. Nie wiem jakie jest podłoże tego bólu. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Taki ból wskazuje raczej na infekcję niż inne schorzenie narządu rodnego. Może mieć również związek z niedostatecznym nawilżeniem pochwy w momencie stosunku, co może mieć podłoże zarówno hormonalne, jak i być wynikiem zbyt krótkiej gry wstępnej czy niewystarczającej czułości ze strony partnera.
Jeśli użycie dodatkowego lubrykatu nie przyniesie Pani ulgi lub gdy wystąpią dodatkowe objawy świadczące o infekcji (plamienia, brązowy śluz, kolorowe, cuchnące wydzieliny, ból podbrzusza, podwyższona temperatura) należy udać się do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!