Dlaczego podczas stosunku odczuwam pieczenie?

Mam 20 lat. Od kilku miesięcy współżyję z chłopakiem. Wszystko było by dobrze, gdybym nie odczuwała podczas stosunku pieczenia, a czasami nawet bólu. Mówię o tym partnerowi, a on przerywa stosunek. Dolegliwości szybko nie ustępują. Czasami nawet na drugi dzień jeszcze je odczuwam. Zabezpieczamy się prezerwatywą. Zaczęłam się zastanawiać czy nie mam na nie uczulenia. Co to może być??
20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Być może pieczenie jest przyczyną obtarć, które pojawiają się pod czas współżycia. U niektórych kobiet występuje niewystarczające zwilżenie ścian pochwy przy podnieceniu, przez co właśnie  może pojawiać się dyskomfort pod czas penetracji.
Proponuję, abyś zakupiła w aptece żel intymny i zastosowała go pod czas najbliższego współżycia.
Jeżeli to nie pomoże, zalecam wizytę u ginekologa.

Serdecznie pozdrawiam.