Dlaczego podczas wypróżniania oddałem trochę krwi razem ze stolcem?

Witam, od niedawna staram się schudnąć. Odstawiłem alkohol i cukier, zacząłem ćwiczyć i również od 6 dni brać vitotal dla mężczyzn witaminy. Dzisiaj podczas wypróżniania oddałem trochę krwi razem ze stolcem. Czy to może być coś niebezpiecznego ? Dziekuje za odpowiedz.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,
warto udac sie do lekarza pierwszego kontaktu. Krew w stolcu nie jest normalnym objawem i może świadczyć o chorobie układu pakarmowego. Jeśli ta sytuacja się powtarza kontakt z lekarzem jest konieczny.