Dlaczego podczas wysiłku tak intensywnie się pocę?

mam 28 lat intesywnie ćwicze waże 63kg wzrost 179cm ostatnio podczas wysiłku bardzo się pocę mianowicie wlosy mokre, wcześniej tak nie miałam co ważyłam znacznie więcej.Proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Pocenie się podczas wysiłku jest fizjologicznym mechanizmem termoregulacji. Jeśli nadmiernej potliwości w trakcie wysiłku nie towarzyszą temu inne objawy jak niemiarowy rytm serca, zawroty głowy, zasłabnięcia to nie ma powodów do niepokoju.