Dlaczego podobają mi się dziewczyny z nadwagą?

Pytałem już kiedyś i teraz chciałbym podsumować moje pytania. Problemem jest to, że podobają mi się dziewczyny z nadwagą - jest to problem ponieważ nadwaga jest niezdrowa a będąc w związku z dziewczyną powinno mi zależeć na jej zdrowiu, tymczasem szczupłe ciała w ogóle mi się nie podobają. Podobno da się przewarunkować w jakiś sposób upodobania. Jak mam to zrobić? Niby dostałem radę, że mój gust to nic złego ale muszę go zmienić bo chciałbym mieć zdrową dziewczynę i w swoim guście.

Witam serdecznie!
Dzisiejszy pogląd estetyczny dotyczący kobiecej sylwetki jest bezwzględny. Kobiety maja być szczupłe, wysokie, wyglądać jak modelki. Jeśli kobieta ma nadwagę to nie koniecznie oznacza to, że jest chora lub grozi jej wyższa zapadalność na chorobę. Zależy to od tego ILE? kobieta ma nadwagi. Czasami wskaźnik BMI jest w normie, kobieta posiada wagę zdrową a przez siebie czy inne osoby subiektywnie jest postrzegana za osobę z nadwagą.
Niektórym mężczyzną podobają się blondynki a niektórym rude, niektórym kobiety szczupłe, drobne, innym te bardziej okrąglejsze- to nic złego, musisz wyzbyć się męczących cię myśli. Ponoć o gustach się nie dyskutuje :)
pzdr,
P. Kłósek
dietetyk kliniczny

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Drogi Panie, rubensowskie kształty to marzenie wielu mężczyzn. Otyłość, czy nadwaga to co innego niż górna granica BMI. Zapewniam Pana, iż kobiety, które mieszczą się właśnie w tej górnej granicy potrafią mieć piękne i obfite kształty i nie wpływa to negatywnie na ich zdrowie. Poza tym w dzisiejszej kulturze masowej promowane są sylwetki kobiet, które mają w organizmie mniej niż 10% tkanki tłuszczowej, a to dopiero jest niezdrowe...