Dlaczego podświadomie napinam mięśnie barku?

Dzien dobry.Mam problem,ze ciagle podswiadomie napinam miesnie karku i twarzy,w wyniku czego mam bole w tych okolicach,ktore z biegiem czasu sa coraz wieksze.I mam problem z tym,ze nie mam pojecia jak sie tego oduczyc.Probowalam juz lekow przeciwdepresyjnych,psychoterapii ale niestety to nic nie dalo...Jak moge sie tego oduczyc bo jest coraz gorzej...Niby wydaje mi sie ze nie mam powodow do zmartwien ale ciagle gdzies jestem napieta i mam natretne mysli.Jak oduczyc sie tego napinania miesni?Pozdrawiam

Być może warto spróbować innej, bardziej intensywnej formy leczenia np w postaci pobytu na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym? Jest to pobyt dzienny (tj zajęcia w tym psychoterapia trwają od 8-15) podczas którego będzie tam Pani pod stałą, trzymiesięczna opieka lekarzy psychiatrów i psychologów, a do tego będzie Pani miała wsparcie i informacje zwrotne grupy terapeutycznej. Zachęcam do przemyślenia tej formy terapii, szczególnie jeśli ambulatoryjna forma leczenia nie przyniosła oczekiwanych przez Panią rezultatów.