Dlaczego podwyższa mi się poziom cukru we krwi?

Witam, jestem w 34 tyg. ciąży. W 25 tyg. wykryto u mnie cukrzycę ciążową, do tej pory udawało mi się utrzymać prawidłowe normy cukru we krwi dzięki diecie cukrzycowej. Od kilku dni mam natomiast (przy tej samej diecie) podwyższony poziom cukru na czczo (103, 104), zauważyłam też, że po tych samych porcjach żywieniowych mam większe wartości cukru we krwi (o 10, 15 mg) niż było to wcześniej. Nie wiem co robić, czy ja już przestaję w ogóle tolerować węglowodany? Boję się, że skończy się to wdrożeniem insuliny. Proszę o radę. Justyna

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Proszę najpierw spokojnie przeglądnąć jadłospis i zasady diety w cukrzycy. Może w ostatnim czasie zmniejszył się Pani wydatek energetyczny - to również ma wpływ na poziom cukru. Następnie wskazana jest konsultacja z prowadzącym diabetologiem.

I proszę się nie martwić, to na pewno  nie pomoże.

Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie.

Pozdrawiam