Dlaczego pojawiają się u mnie natrętne myśli i zaburzenia snu?

Witam. Nie wiem w sumie od czego zacząć. Nie daje rady już z tym wszystkim. Mam problemy ze snem, nie mogę spokojnie zasnąć i nawet ciężko jest mi zmrużyć oko. Nie mam sił by ruszyć się z domu dalej niż na parę metrów (po samym domu również chodzę tak sobie), raz jest mi zimno i czuje mrowienie w udzie, a raz gorąco i się poce. Ciężko mi się odprężyć i zrelaksować, cały czas czegoś się obawiam. Przez ten brak snu i zmęczenie czuje jakbym miał zwariować zaraz. Chciałbym by to się skończyło.

Dzień dobry.

Sytuacja, którą Pan opisuje wydaje się być dla Pana bardzo trudna. Jej źródło może być bardzo różne. Być może jest to reakcja na stres lub jakieś ważne wydarzenie w Pana życiu. Może to też być przejaw większego problemu (np. objaw depresji). Żeby móc jednoznacznie to określi potrzebne jest więcej informacji.

Zachęcam do skontaktowania się z psychologiem (ewentualnie lekarzem psychiatrą). Obawiam się, że do udzielenia Panu pomocy niezbędne jest lepsze Pana poznanie (poprzez wywiad, który przeprowadza psycholog). Dopiero wtedy będzie można poznać przyczynę Pana trudności i wybrać odpowiednie narzędzia, żeby Panu pomóc.

Mam nadzieję, że szybko uzyska Pan pomoc dla siebie.
Pozdrawiam
Tomasz Krasuski

www.krasuski-psycholog.pl

Witam Pana
Nie wspomniał Pan o tym, jaki tryb życia Pan prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywał Pan jakieś trudne sytuacje?
Prawdopodobnie Pana dolegliwości mają podłoże
psychologiczne, emocjonalne, np. napięcie emocjonalne,
stres, zaburzenia nerwicowe…
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Aby rzetelnie odpowiedzieć na Pana pytanie, musiałabym
przeprowadzić z Panem wnikliwy wywiad by zbadać okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pan jak najprędzej
rozpoczął psychoterapię, gdyż Pana lęki mogą doprowadzić
do izolacji społecznej.
Żeby skutecznie wyleczyć Pana dolegliwości należy dotrzeć
do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan równowagę wewnętrzną
i radość życia
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl