Dlaczego pojawił się u mnie smutek, przygnębienie, żal, brak chęci na wykonywanie pewnych czynności?

Witam. Mam 19 lat. Od dzieciństwa miałam bardzo ciężkie i trudne życie, trwa to do tej pory. Wiele w życiu przeszłam bardzo złych sytuacji. W wieku 13 lat przez długi czas miałam myśli samobójcze, widziałam wszystko w czarnych barwach i nie miałam chęci do życia. Po jakimś czasie to przeszło. Od kilku miesięcy niestety znowu pojawił się u mnie smutek, przygnębienie, żal, brak chęci na wykonywanie pewnych czynności, gniew, płacz, rozdrażnienie, stałam się bardziej nerwowa, mam wahania nastroju. Chciałam dowiedzieć się czym to może być spowodowane i czy jest to jakaś choroba?

Dzień dobry, opisuje Pani kliniczne objawy depresji. Proszę zgłosić się na leczenie psychoterapeutyczne. Warto też rozważyć zgłoszenie się do lekarza psychiatry. Psychoterapia jest niezbędna dla uzyskania trwałego efektu leczenia. Leki przeciwdepresyjne jednak przyniosą ulgę już po 2-3 tygodniach stosowania. Proszę nie zaniedbać swojego leczenia. Pani bardzo cierpi. Pozdrawiam - Ryszard Chłopek

Dzień Dobry Pani,

Odpowiadając na Pani pytanie, opisanych przez Panią symptomów dopatruję się w Pani historii osobistej, z przeszłości, za Pani słowami:
"...Od dzieciństwa miałam bardzo ciężkie i trudne życie, trwa to do tej pory. Wiele w życiu przeszłam bardzo złych sytuacji...".

Dlatego proszę już nie czekać (same objawy nie miną) sięgnąć po
potrzebną Pani pomoc specjalistyczną, do Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu - bez skierowania) celem diagnostyki symptomatycznej oraz kompleksowego leczenia.

Życzę Pani tylko pomyślności i radości w codzienności!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605