Dlaczego pojawiło się plamienie podczas stosowania plastrów?

Mam problem. Plastry stosowałam od roku potem przerwa (ciąża planowana). Następnie, gdy już było to możliwe zaczęłam stosować plastry i od ponad roku było dobrze, problem się pojawił w wakacje, kiedy pominęłam przerwę na krwawienie. Pojawiły się plamienia, brązowy okres. Wystraszyłam się i po skończeniu opakowania zrobiłam 3-miesięczną przerwę (wyregulowanie gospodarki hormonalnej). Od 2 tygodni zaczęłam znów stosować plastry (pierwszy plaster w pierwszy dzień). Brązowy okres znów się pojawił i jest ze mną od pierwszego dnia. Dlaczego tak się dzieje i czy to minie? Kiedyś już pomijałam czas na okres i było dobrze. Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji plamienia śródcykliczne mogą mieć związek z rozpoczęciem stosowania plastrów antykoncepcyjnych. Podczas pierwszych miesięcy stosowania często dochodzi do krwawień śródcyklicznych, które zanikają w czasie kolejnych miesięcy.
Plamienia w poprzednim cyklu mogły wynikać z przesunięcia krwawienia,  w przypadku takiej przyczyny powinny ustąpić podczas następnego opakowania plastrów.

Jeśli plamienia nie ustąpią do czasu rozpoczęcia 3. opakowania to należy wykonać badanie ginekologiczne a także ewentualnie zmienić preparat antykoncepcyjny.

Redakcja abcZdrowie.pl