Dlaczego pojawiło się swędzenie po przerwaniu zażywania tabletek antykoncepcyjnych?

Chciałabym się zapytać czy to normalne to co mnie spotkało. Niedawno postanowiłam zrobić sobie przerwę w braniu pigułek, brałam je ok 1,5 roku. Wiec po skończeniu ładnie opakowania i po przerwie 7-dniowej postanowiłam nie zaczynać nowego opakowania. Niestety po jakimś tygodniu, kiedy miałam zacząć kolejne opakowanie wystąpiło najpierw brązowe upławy, kiedy one się skończyły powstało swędzenie i białe coś co zostaje na bieliźnie. Czy jest to spowodowane właśnie brakiem pigułek i organizm tak reaguje czy muszę iść do lekarza? Dodam, że w ostatnim czasie z nikim nie współżyłam, więc można wykluczyć zarażenie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Biała wydzielina z pochwy oraz świąd okolic intymnych najprawdopodobniej świadczą o infekcji dróg rodnych. Nie ma znaczenia,że w ostatnim czasie nie współżyła Pani. Plamienia mogą również mieć związek ze stanem zapalnym układu rozrodczego.

Proponuję wizytę u ginekologa. Badanie ginekologiczne pozwoli na postawienie rozpoznania oraz włączenie leczenia.

Pozdrawiam