Dlaczego półroczne niemowlę wykazuje takie objawy po szczepieniu?

Mój syn tydzień temu był trzeci raz szczepiony szczepionką skojarzoną D***, P***, H*** jak również na pneumokoki i meningokoki. Wszystkie szczepionki w jednym czasie. Miesiąc temu przeszedł zapalenie płuc. Po szczepionce 3 dni miał 40 stopni temp., następne dwa dni temp. 38,8. W 5 dniu pojawiła się wysypka na szyi, karku, duszący kaszel, górna warga nabrzmiała, a wnętrze ust stało się krwisto czerwone, jakby usiane krwiakami. Dziecko nie ma jeszcze ząbków. Lekarz stwierdził, że to uczulenie na świnkę morską, z którą dziecko tydzień miało styczność bądź reakcja na meningokoki. Obecnie dziecko ciągle się zawiesza. Tak ruchliwe i pogodne, zachowuje się co najmniej dziwnie. Często zamyśla się i potrafi trwać w bezruchu do 10 min. Na początku zawieszał się na kilka sekund, nie reagował na dźwięki, obecnie zawiesza się coraz częściej i na dłużej, ale bywa, że reaguje na dźwięk. Niedługo udajemy się do neurologa, ale do tego czasu chciałabym chociaż trochę się uspokoić. Bardzo się martwię. Sporo czytałam o powikłaniach poszczepiennych. Gdybym wiedziała, że organizm może tak zareagować na dość sporą ilość szczepionek, nigdy nie zaszczepiłabym dziecka. Lekarze mnie jednak uspokajali, a dziś nie poznaję swojego dziecka. Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Serdecznie pozdrawiam, Zatroskana mama.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam

Szczepionka jest preparatem biologicznym wprowadzonym do organizmu, by stymulował układ odpornościowy do wytworzenia swoistej odporności. Jest preparatem pochodzenia biologicznego, zawierającym żywe lub zabite drobnoustroje chorobotwórcze, dlatego organizm może reagować po ich podaniu w różny sposób.

Możliwe, że dziecko było osłabione po infekcji płuc, co objawiło się silną odpowiedzią organizmu. Niestety żadnych objawów niepokojących u niemowląt nie należy bagatelizować, dlatego bardzo słusznie Pani postąpiła umawiając konsultację neurologiczną.

Pozdrawiam