Dlaczego pomad roczne dziecko słabo chodzi?

Problemy z rozwojem 19 miesiecznego dziecka. Zastanawia mnie rozwoj mojego siostrzeńca ma w tym momencie 19 miesieczny I dopiero teraz zaczal chodzic choc jeszcze czesto sie przewraca .od urodzenia wyginal silnie glowe do tylu tak mocno ze ciezko bylo go utrzymac. Zaczal siadac jak mial rok .Maly nie gaworzy I nie gaworzyl wczesniej . Nie reaguje na swoje IMIE nie reaguje jak sie do NIEGO mowi mnie patrzy nawet na ludzi ktorzy go otaczaja chca must cos pokazac .Reaguje tylko na dzwiek bajek. Wszystko gryzie nawet stol choc ma juz wszyskie zeby . Uwielbia kolka I 2 paluszkami kreci je wokol. Problem jest tez a jedzeniem je dalej kaszki mleko I sloiczki dla 8 miesiecznych dzieci jak chce mu cos innego podac mocno zaciska zeby. I tylko przy wlaczonym telewizorze mozna mu podac sloik. Dopiero w 16 miesiacu zaczal Sam chwytac butelke a mlekiem. Ostatnio przez 30 min probowalam nauczyc go klaskania w rece ciagle wyrywal raczki I nawet na mnie NIE patrzyl. Pediatra wyslal go do Neurologa a podejrzeniem autyzmy ten stwierdzil ze nie ma do niego zastrzezen ze jest torche opozniony.

Witam Panią,
Nie można na portalu postawić diagnozy 19-miesięcznemu
dziecku nie widząc dziecka.
Opisane przez Panią objawy są nie wystarczające
do stwierdzenia czy wykluczenia zaburzeń ze spektrum autyzmu.
Przede wszystkim ważne jest, żeby problem Pani syna został
prawidłowo zdiagnozowany
Jeżeli jest to autyzm, to zwlekanie z diagnozą i terapią może,
doprowadzić do nasilenia objawów autyzmu, a w skrajnych
przypadkach może być przyczyną niepełnosprawności.
Przede wszystkim należy dziecko właściwie zdiagnozować.
Najlepiej w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.
Istnieje wiele zespołów chorobowych, których objawy są
bardzo podobne do autyzmu.
Ważne jest jednak, aby odróżnić autyzm od tych zaburzeń,
gdyż właściwa diagnoza zwiększa szansę na wprowadzenie
właściwego programu terapeutyczno-edukacyjnego dla dziecka.
Niezależnie od tego czy to jest autyzm czy inne zaburzenie
rozwoju, np. zaburzenie rozwoju mowy, Pani syn wymaga stałych,
wieloprofilowych oddziaływań stymulujących jego rozwój poznawczy
i społeczno - emocjonalny.
Przede wszystkim proszę jak najprędzej zgłosić się z dzieckiem
do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
i poprosić o diagnozę i opinię o potrzebie wczesnego wspomagania
rozwoju dziecka.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl