Dlaczego pomimo diety i aktywności fizycznej moja waga wzrasta?

Witam, mam 22 lata, mam niedobór wzrostu 134 cm, ważę 39 kilogramów. Nie jem słodyczy, wogóle tłustych potraw ani fast food schabowych, pierogów, jeżdzę na rowerze stacjonarnym 20kilometrów dziennie. Jem dużo jabłek, śliwek, innych owoców, warzyw i waga nic wręcz wzrasta, co mam robić. PROSZĘ O POMOC.

Nadwaga i brak możliwości jej utraty są często wynikiem stosowania leków. Jeśli w tym przypadku są one stosowane proszę się skonsultować z lekarzem.

Jeśli chodzi o dietę to proszę postarać się jeść zawsze o tych samych porach - mniej więcej co 3 godziny - 5 posiłków w ciągu dnia. Ostatni z nich powinien być nie krócej niż 3 godziny przed snem. Dużo się ruszać - także na świeżym powietrzu, pić wodę niegazowaną w ilości ok. 2 litrów dziennie. Zrezygnować ze słodyczy, chipsów, orzeszków, paluszków itp. Owoce należy ograniczyć do 150g / dzień, ponieważ zawierają dużo cukru. Mięsa, ryby i wędliny należy wybierać chude, starać się nie jeść produktów przetworzonych, z puszek oraz konserw. Zrezygnować ze slodzonych napojów gazowanych, soków owocowych oraz słodzenia herabty i kawy.