Dlaczego, pomimo moich starań, moja waga wciąż stoi w miejscu?

Witam, od wielu lat zmagam się ze swoją wagą, ważę 100 kg przy wzroście 165 cm, mam 34 lata. Od około trzech tygodni stosuję dietę, ograniczyłam tłuszcze, wyeliminowałam pieczywo, cukier, ziemniaki, piję ponad 2 l dziennie, jadam 4 posiłki dziennie, a moja waga ani drgnie - załamka, co jest nie tak? Jedyne co mogę sobie zarzucić, to mało ruchu, gdyż jestem kierowcą i cały dzień spędzam za kółkiem. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Witam,

Nie podała Pani energetyczności diety, stąd nie wiem jak bardzo niskoenergetyczna ona jest.
To, co nasuwa mi się na myśl, jako ewentualne powody Pani problemów, to:
1. brak regularnego spożywania posiłków (powoduje to, że w późnych godzinach wieczornych zjada Pani więcej a organizm nie ma już możliwości spalenia kcal),
2. obniżona przemiana materii - na skutek wcześniejszych diet, uwarunkowana genetycznie lub zwiazana z niewielką ilością ruchu,
3. niewielka aktywność fizyczna, słabo rozwinięta tk. mięśniowa, która pośrednio wpływa na metabolizm (im mniej mięśni, tym słabszy metabolizm),
4. ewentualne podjadanie,
5. włączanie do diety produkty o wysokiej kaloryczności spowodowane nieświadomością tego faktu (być może do potraw dodaje Pani sosy, stosuje majonez, czasem smaży jedzenie?),
6. ewentualne spożywanie alkoholu od czasu do czasu i kolorowych napojów gazowanych, soków z dodatkiem cukru.

Inną możliwością jest przyjmowanie leków, które wśród działań niepożądanych mają wymieniony wpływ na masę ciała lub chorobowe podłoże nadmiernej masy ciała.

Proszę jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki za powodzenie podjętych działań