Dlaczego pomimo ograniczenie cukru ciągle tyję?

Jem dużo warzyw nie używam cukru napoji odżywiam się zdrowo i tyje bądź waga stoi jestem zdrowa robiłam badania. Ktoś jest w stanie mi powiedzieć co robię nie tak??

Samo zdrowe odżywianie nie zawsze wystarcza. Być może dostarcza Pani zbyt mało kalorii. Aby waga spadała należy ustawić dietę redukcyjną pod Pani zapotrzebowanie z uwzględnieniem deficytu energetycznego. Zapotrzebowanie całkowite jest zależne od obecnej masy ciała, wzrostu, wieku, aktywności fizycznej. Proszę podać brakujące dane, będę mogła udzielić bardziej dokładnej odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.

Witam,
po tak niewielkiej ilości informacji cięzko jest stwierdzić co Pani robi nie tak. Być może dietajest zbyt niskokaloryczna lub wysoko jak na Pani zapotrzebowanie energetyczne. Posiłki powinny być jedzone regularnie co około 3h. Nalezy tez pić odpowiednie ilości wody.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Być może stosowana przez Panią dieta dostarcza zbyt małą ilość kalorii, co skutkuje zwolnieniem metabolizmu.
Należy stosować dietę zgodną z zasadami zdrowego odżywiania, czyli:
- zrezygnować przekąsek typu paluszki, chipsy, fast food, napoje gazowane
- jeść 4-5 posiłków dziennie co 2-3 godziny, co chroni przed nagłym napadem głodu, nad którym ciężko zapanować
- dbać o różnorodność i estetykę posiłków, aby dostarczyć odpowiednią ilość substancji odżywczych, witamin i składników mineralnych
- unikać nadmiernych ilości tłuszczów (np. gotowanie na parze zamiast smażenia)
- spożywać zdrowe węglowodany, czyli zamienić białe pieczywo na ciemne, makarony białe na razowe, ryż biały na brązowy, dodać do codziennego jadłospisu płatki owsiane. Należy pamiętać, że produkty te są doskonałym źródłem błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego w wodzie.
- pić co najmniej 2 litry wody dziennie
- unikać soli - stosować zioła
Należy także zadbać o aktywność fizyczną.

Zapraszam do kontaktu,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/