Dlaczego pomimo różnych diet nie mogę schuchnąć

witam.mimo różnych diet nie mogę schudnąć,badania mam dobre,dietetyk mówi że mam jeść5razy i o wiele więcej niż teraz.ale po posiłku np.obiad 500g ja nie jestem w stanie wcisnąć kolejnych 2 .mam nadżerki żołądka i refluks,pózniej nie mogą spać i okropny ból żołądka

Proszę spróbować jeść co 4 godziny, powinny się Pani zmieścić wówczas 4 posiłki (np. 7:00, 11:00, 15:00, 19:00). Jeść powoli lekkostrawne posiłki, czyli gotowane w wodzie, na parze, lekkie zupy, owoce na początku tylko gotowane, drobne kasze, pieczywo żytnie, ale jasne. Jeśli Pani pracuje, to po pracy wybrać się na spacer, jeśli Pani przebywa w domu, to pomiędzy posiłkami spacery. Bezpośrednio po posiłku nie schylać się, nie kłaść spać. Proszę jeść na razie tyle, ile Pani może, najważniejsze w tej chwili jest wygojenie nadżerek i powstrzymanie refluksu. Na wygojenie nadżerek rewelacyjnie pomaga propolis z dobrego źródła, najpierw jednak należy wykonać próbę skórną (sprawdzamy czy nie ma alergii), smarujemy skórę w niewidocznym miejscu, jeśli nic się nie dzieje, można przyjmować doustnie.

Dieta w tym przypadku powinna być lekko strawna, składająca się ze świeżych produktów z wykluczeniem produktów pobudzających wydzielanie soków żołądkowych, czyli: produktów tłustych, smażonych, przetworzonych, ostrych, oraz słodyczy. Rezygnujemy również z wszelkiego rodzaju używek. Musimy pamiętać, iż zmianę sposobu żywienia powinniśmy wprowadzić na stałe, aby zapobiec ewentualnym nawrotom choroby czy też rozwojowi wrzodów żołądka.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/

Witam serdecznie,
z pewnościa dieta powinna uwzględniać nadżerkę oraz refluks. Może Pani zjdać 5 posiłków dziennie ale mniejsze porcje zaś produkty powinny być lekkostrawne. Być może Pani obiady są zbyt ciężkie, karoryczne i duże. Jeżeli jednak nie jest Pani w stanie zjeść 5 posiłków to proszę ograniczyć się do 4 i nie jeśc na siłę.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk