Dlaczego pomimo stosowania aparatu retencyjnego powraca wada zgryzu?

Mam pytanie z zakresu ortodoncji. Nosiłam stały aparat ortodontyczny na górną szczękę z powodu skrzywienia przednich zębów. Po roku ortodontka zdecydowała mi ją zdjąć- zęby rzeczywiście były równe, a ja zadowolona. Wykonała mi stałą szynę retencyjną z tyłu zębów i ruchomy aparat retencyjny do spania. Mimo spania w nim co noc, wada wyraźnie powraca, a ja jestem coraz bardziej zaniepokojona.

Najprawdopodobniej ma Pani współistniejącą wadę postawy, asymetrię czaszkową, niewłaściwie ustawioną dolną szczękę i/lub zaburzenia czynnościowe - oddychania lub połykania. Nic nie wiemy na temat jak ustawione są dolne zęby, które jak rozumiem nie były objęte leczeniem.