Dlaczego pomimo zażywania tabletek antykoncepcyjnych nadal mam okres?

Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, już wzięłam dwie, ale mimo to mam okres. Tabletki, z tego co czytałam, hamują okres. Jak to możliwe, że on u mnie jest mimo, że już wzięłam 2 tabletki. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Faktycznie, rozpoczęcie przyjmowania tabletek w trakcie trwania krwawienia miesiączkowego wpływa na jego dalszy charakter. Nie musi jednak ustępować wraz z przyjęciem pierwszej, czy nawet drugiej tabletki. Obraz bardziej odpowiada powolnemu zmniejszaniu krwawienia.
Wydaje się zatem, że wszystko jest w normie.

Pozdrawiam