Dlaczego potrafię spać przez wiele godzin?

Śpię po 12 do 16h dziennie, jeśli mogę. W dni pracujące śpię po 6/7 i się wysypiam. Ale jeśli nic mnie nie goni, mogę spać w nieskończoność. Budzę się co jakiś czas ale za każdym razem jestem nadal senny i wystarczy zamknąć oczy. Jedynie moja decyzja o wstaniu z łóżka może przerwać ciąg. Jak już wstanę nie jestem senny w ogóle i funkcjonuję normalnie. Wręcz mam później problem z zasypianiem...

Dzień Dobry Panu,

Co myślę o Pana sytuacji?

Myślę, że trochę "przesypia" Pan życie, co ogranicza Pana codzienną aktywność życiową.
Po opisie Pana, wnioskuję, ze mogą to być objawy hipersomnii, jednak żeby to rozpoznać, objawy powinny występować codziennie, przez okres jednego miesiąca.

Sugeruję skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, jak i z Poradnią leczenia zaburzeń snu, celem podjęcia szczegółowej diagnostyki.

Życzę Panu tylko pomyślności,
Irena Mielnik-Madej

Witam, proszę zwrócić się o pomoc do lekarza pierwszego kontaktu. Nadmierna senność, hipersomnie, może mieć wiele przyczyn: choroby somatyczne - ciśnienie, cukrzyca, choroby nerek, wątroby, przewlekłe stany zapalne, niedokrwistość-anemia, bezdech senny, neurologiczne. Przesyłam link do artykułu: http://psychiatria.mp.pl/bezsennosc/71407,hipersomnie-nadmierna-sennosc
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam serdecznie,

Pana trudności związane ze snem mogą być silnym utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu. Ponadto problem, o którym, Pan napisał może świadczyć o wielu chorobach somatycznych, dlatego zalecałabym w pierwszej kolejności udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który przeprowadzi wywiad i da Panu niezbędne skierowania na poszczególne badania.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA