Dlaczego poziom glukozy na czczo się pogarsza?

Witam, Choruję na nieroczynnosc tarczycy oraz insulinoopornosc.W zeszłym roku lekarz przepisał mi siofor 500.Pomógł mi on również dojść do prawidłowej wagi.Jednak po odstawieniu leku zaczelam znów tyc,wyniki znów wyszły źle dlatego ponownie otrzymalam metformine.Martwi mnie jednak to iż pomimo leków, ćwiczeń i diety o niskim IG moja waga rośnie a wyniki glukozy na czczo sie pogarszaja.cukier zaczął rosnac.Dlaczego tak sie dzieje?

Myślę, że jednak ma Pani źle dobraną dietę, albo za mało Pani śpi. Higieniczny tryb życia to podstawa leczenia chorób cywilizacyjnych. Radzę dokladnie skonsultować swój sposób żywienia z doświadczonym dietetykiem. Pozdrawiam