Dlaczego poziom tkanki tłuszczowej nie spada pomimo treningów i diety?

Witam! Mam 21 lat oraz wazę 65kg,jednak pomimo niskiej wagi,poziom tkanki tłuszczowej wynosi w tym momencie około 17% (głównie brzuch). Od około roku (z krótkimi przerwami) jestem na redukcji,przez ten czas udało mi się schudnąć około 10kg.Początkowo kaloryczność diety wynosiła 2300,po pewnym czasie 2100.Od 2 miesięcy chodzę systematycznie na siłownie,jednak trzymając dalej dietę nie widzę żadnego progresu,jeżeli chodzi o pozbywanie się tkanki tłuszczowej (regularnie się ważę oraz mierzę obwody).Nie wiem dokładnie czy stanąłem w miejscu jeszcze przed systematycznymi treningami,czy dopiero w ich trakcie.W czym może tkwić problem i co zrobić,aby poradzić sobie z tym problem ? Planowałem zakończyć redukcje na około 12% bf i zacząć „jakościową masę”.

Witam,
Trudno powiedzieć na ile kaloryczność diety została dobrze dobrana ponieważ nie znam poziomu podstawowej materii a nie podał Pan wzrostu więc nie mogę jej wyznaczyć ze wzorów. Być może kaloryczność diety jest za niska? To może być pierwszy powód zmian w chudnięciu? Czy przez te 2 miesiące robił Pan porównawczą analizę ciała? Może to rozwiąże problem bo być może wyniki są tylko nie widać ich na zwykłej wadze. Błędy mogą tkwić także w samych założeniach diety - nie ma tutaj dzienniczka więc trudno to ocenić - może za duża ilość węglowodanów prostych lub złe ich rozłożone z treningiem? A może prowadzony trening stał już monotonny i jest za małym bodźcem dla organizmu?Może warto coś dodać/zmienić? Najlepiej jeśli skonsultuje Pan to z dietetykiem, który będzie wykonywał regularną analizę składu ciała. On też, na podstawie dzienniczka może ocenić czy Pana dieta jest prawidłowa i czy może warto zmienić skład ilościowy lub też jakościowy diety.
Pozdrawiam
Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk Gryfice