Dlaczego pragnę śmierci?

Zamierzam się zabić... Od 3 lat mam myśli samobójcze. Nic mnie nie cieszy, mam zaburzenia osobowości i odżywiania, tnę się. Leczę się psychiatrycznie a także chodzę na terapię. Czuję, że wszystkich ranie i że całe zło na świecie jest przeze mnie. Nie potrafię sobie pomóc, pobyty w szpitalach także mi nie pomogły, czuję się samotna i niezrozumiana. Nie wiem co dalej robić.. Często wyobrażam sobie moją śmierć i ją planuję. Miałam już 2 próby S. Pragnę śmierci. Dlaczego??

Dzień dobry,

Symptomy o których Pani pisze i sytuacja, która Pani opisuje, adekwatnie wskazują na trudności z którymi mierzy się Pani w związku z zaburzeniem osobowości. Te pytania bez odpowiedzi pokazują, że część naszego życia psychicznego dzieje się w sferze świadomej, lecz zdecydowana większość w nieświadomej, na którą nie mamy wpływu a której skutki mogą być dla nas przykre w codzienności. Warto aby te motywy i obawy były analizowane wspólnie z psychoterapeutą podczas sesji.
Życzę potrzebnej siły i wytrwałości.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę się nie załamywać i
zmienić psychiatrę - i spróbawać nakłonić go do zastowowania terapi elektrowstrząsami
pomaga w 80 % w przypadkach ciężkiej depresjii

być może trzeba zmienić rodzaj psychoterapii i psychoterapeutę.

Poza tym jest Pani chora na chorobę, która jest ciężka ale wyleczalna, podobnie jak inne choroby są uleczalne jeżeli pacjent walczy i chce wyzdrowieć. Wiem, że to trudne ale proszę spróbować chcieć. Niech Pani sobie pomyśli , dobra jeszcze raz spróbuję z tego wyjść nie poddam się, nie zabiję się! . Teraz jest Pani samotna ale z rok jeżeli będzia Pani walczyć, już na pewno ktoś się znajdzie kto Panią zrozumie.
Wierzę głęboko, że Pani z tego wyjdzie tlko proszę, proszę troszeczkę chcieć.
Pozdrawiam ciepło i serdecznie