Dlaczego próby odchudzania nie dają żadnego efektu?

Witam serdecznie. Mam pewien problem.. otóż chciałabym w dosyć szybki ale i bezpieczny sposób schudnąć, moja waga wynosi 85 kg przy wzroście 173.. Proszę o pomoc, ponieważ zależy mi na tym, a moje poprzednie próby nie dawały jakiegokolwiek efektu...

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do dietetyka. Odpowiednio ustalona dieta, odpowiedni wysiłek fizyczny I oczywiście ich przestrzeganie pozwoli na zmniejszenie masy ciała.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Jeżeli poprzednie próby nie dawały efektów, najlepiej jest udać się do specjalisty. Specjalista przeprowadzi wywiad żywieniowo-zdrowotny i dobierze odpowiednią dietę dla Pani.

Warto zrobić test na nadwrażliwość pokarmową (np. Food Detective), ponieważ może się okazać, że niektóre produkty spożywcze hamują odchudzanie i być może trzeba będzie wprowadzić dietę eliminacyjną.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia
Ewa Mirkowicz
www.salvere.pl

Jesli nie zbuduje Pani masy mięśniowej i nie zacznie ćwiczyc to kilogramy będą powracały. Zapotrzebowanie dla kobiety o małej aktywności fizycznej to około 1500-1600kcal. Wszystko w nadmiarze powoduje powolne systematyczne tycie. Także kaloryczność być może poprzednich diet powodowały, że Pani nie tyła, a o schudnięciu nie było mowy. Żeby spalić 1 kg tkanki tłuszczowej trzeba zredukować 7000kcal, a więc do dzieła...