Dlaczego przebywanie wśród ludzi mnie męczy?

Mam 37 lat i od zawsze Brak mi energii (hormony i krew w normie) nie umiem utrzymywać znajomości. Przebywanie wśród ludzi mnie męczy, czuje się gorszy. Zaproszenie na imprezę było źródłem stresu (potrafiłem dostać 40 stopni gorączki!) Wiem, że kontakty trzeba pielęgnować, ale nie potrafię. Nie mam siły wychodzić do ludzi. Na codzień ukrywam swoją neurotyczną naturę ale to udawanie. Co może być tego przyczyną? Niewłaściwy proces socjalizacji, a może jakieś somatyczne choroby o takich objawy?

Witam

zalecam konsultację u psychologa/psychoterapeuty, w celu określenia związku przyczynowo- skutkowego Pana problemu, związanego z interakcją w społeczeństwie i Pana obaw, w tym obszarze. Wskazana byłaby psychoterapia CBT (poznawczo - behawioralna), jest to metoda leczenia zaburzeń lękowych, nerwicowych i depresyjnych, o określonej strukturze, ukierunkowana na cele i problemy pacjenta "tu i teraz", terapeuta i pacjent współpracują razem nad zidentyfikowaniem i zrozumieniem problemu w kontekście związku jaki występuje pomiędzy myślami, emocjami i zachowaniem danej osoby. Proces terapeutyczny polega na modyfikacji sposobu myślenia i przekonań - to wpływa na rodzaj i natężenie odczuwanych emocji oraz zachowanie. W Pana przypadku odpowiednio dobrane leczenie (psychoterapia), może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana
Żeby rzetelnie odpowiedzieć na Pana pytanie,
musiałabym poznać więcej szczegółów z historii Pana życia.
Bardzo często przykre doświadczenia z przeszłości
uniemożliwiają nam otwarcie się na innych ludzi,
obdarzenie ich zaufaniem.
Jeżeli nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji
towarzyskiej napełnia Pana ogromnym lękiem,
a Pana organizm reaguje 40 stopniową gorączką,
to istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia się fobii społecznej,
która może doprowadzić do izolacji społecznej.
Mogą też pojawić się problemy zdrowotne.
Dlatego zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii,
która pozwoli Pani spojrzeć na siebie i innych ludzi
z odpowiedniej perspektywy, a także wzmocnić
poczucie własnej wartości i nawiązać właściwe
relacje z ludźmi.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu ze mną.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl