Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 9 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego przed owulacją mam zły nastrój?

Witam mam pytanie Dlaczego podczas owulacji i przed nią mam zły nastrój wtedy czuje wewnętrzny niepokój ogarnia mnie chwilowy lek tak samo się czuję przez ostatnie dwa dni miesiączki a po owulacji jest już ok aż do następnej miesiączki. Dodam że mam nerwice lekowa lecz przez pół roku jest już o wiele lepiej nie ma ciągłych leków ataków paniki jest więcej dni lepszych. Czy to wina hormonów chociaż w tym cyklu owulacyjnym powinnam czy się lepiej a jest odwrotnie
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Bóle owulacyjne

Mgr Magdalena RachubiĹska
Mgr Magdalena RachubiĹska Psycholog

Witam serdecznie,

Pisze Pani o obniżonym nastroju tuż przed i podczas owulacji. To może mieć związek z hormonami (Zespół Napięcia). Jednakże mogą łączyć się one z Pani problemami na tle psychicznym (nerwica lękowa), które nasilają się pod wpływem sygnałów z ciała. Nerwica objawia się na tle psychosomatycznym (objawy somatyczne - fizjologiczne łączą się z objawami psychicznymi). Przez to też samopoczucie może drastycznie spadać pod wpływem hormonów. Rozumiem, że skoro cierpi Pani na nerwicę to korzysta Pani z pomocy psychologa bądź terapeuty? Jeżeli nie, to warto udać się na konsultację i podjąć terapię w celu poprawy funkcjonowania i samopoczucia.

Zapraszam na rozmowę. Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Rachubińska PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Mgr MaĹgorzata Danielewicz
Mgr MaĹgorzata Danielewicz Psycholog

Witam Panią. Przed owulacją towarzyszą nam zmiany hormonalne, często nazywane zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Zmiany te wpływają na nasz nastrój i samopoczucie, czasem w bardzo istotnym stopniu. Jeżeli wahania nastroju występują niemal wyłącznie przed i w czasie menstruacji powinna się Pani skonsultować ze swoim ginekologiem. Wspomina Pani również o nerwicy lękowej. Niewątpliwie należy ją leczyć i poznać przyczyny dręczących Panią dolegliwości. Metodą leczenia zaburzeń nerwicowych jest psychoterapia, wspomagana czasami farmakoterapią (gdy objawy są znacznie nasilone). Nie leczona nerwica lękowa może bowiem nasilać dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

Małgorzata Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl www.psychoterapia.lublin.pl

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy