Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego przekręcając głowę, czuję ból?

Witam,dokładnie od 23.03.2018 kręci mi się w głowie,gdy przechyle głowę do góry lub na dół,gdy przekrecam się z jednego boki na drugi bok,obojętnie co bym nie robiła. Czy leżę i mam oczy zamknięte czy otwarte,nie ważne.. jest uczucie takie jak kiedyś jako dziecko kręciłam się w kółko po czym kładłam się szybko na łóżko i zamykalam oczy i świat mi wirowal przez chwilę. To samo uczucie mam teraz,niestety nie jestem ubezpieczona..siedzę z dzieckiem w domu A mąż nie ma normalnej umowy..Tak więc czekam i czekam chociaż w sumie nie wiem na co..czym to leczyć? Co to jest? Dokucza mi również uczucie jakbym miała zwrócić czasem choć tego nie robię.. bardzo proszę o jakaś poradę..cała przyjemność z życia mi to zabiera..czytałam że może mieć to połączenie ze stresem. Oczywiście zdenerwowałam się dzień przed ale nie raz były gorsze problemy i nigdy nic nie było więc nie wiem...Czy jest tu jakiś lekarz aby mi doradzil? Bardzo proszę o odpowiedź :((
KOBIETA, 21 LAT 8 miesięcy temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam,

Bardzo często obserwowane niepokojące zaburzenia funkcjonowania wiążemy ze stresem. Faktycznie często jest on przyczyną różnych dolegliwości somatycznych i psychicznych, jednakże generalnie zaburzenia powstają w wyniku chronicznego stresu, lub wyjątkowo silnego traumatycznego przeżycia, nie należy tak łatwo łączyć go ze objawami, który obserwuje Pani u siebie. Uważam, że przedewszytkim należałoby zadbać o ubezpieczenie, chociażby po przez zarejestrowanie się w Urzędzie Pracy. Objawy, o których Pani pisze, mogą być zarówno wynikiem nieprawidłowego funkcjonowania neurologicznego, laryngologicznego, lub ortopedycznego - są to jednak moje spekulacje. Zaburzenia równowagi występują zarówno przy zaburzonym funkcjonowaniu błędnika, np. w wyniku powikłań zapalenia ucha wewnętrznego, a także jako następstwo przepukliny odcinka szyjnego kręgosłupa, może to także być działanie niektórych leków. Warto odpowiedziećsobie także na pytanie, czy pojawiają się silne bóle głowy, czy w ostatnim czasie, lub w przeszłości doznawała Pani urazów głowy, utraty przytomności, czy ma Pani wrażenie, że nieustannie słyszy szum w uszach. Niezależnie od przyczyn objawów najistotniejsze jest obenie uzyskanie ubezpieczenia i udanie sie (moim zdaniem) do laryngologa/nurologa i powiedzenie o swoich obawach.

Pozdrawiam, życzę powrotu do zdrowia. Grzegorz Pożyczka www.psycholog24radom.pl.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy