Dlaczego przepisany antybiotyk nie jest skuteczny?

Dzien dobry 23.07. Zachorowałam. 26.07 po wizycie u lekarza stwierdzono angine. Został przepisany mi Augmentin. 2x dziennie przez 7 dni. Po 4,5 dnia stosowania antybiotyku nie mam goraczki. Nie mogę jednak powiedzieć zebym czula sie lepiej. Dodatkowo zaczelo mnie okrutnie boleć gardlo, nie moge nic przełknąć. Moje pytanie : czy antybiotyk po prostu na mnie nie działa i powinnam sie idac do lekarza po inny? Czy minal za ktotki okres czasu żeby mogl zadzialac prawidlowo? Ew. czy muszę udac sie do lekarza rodzinnego, czy na pogotowiu tez beda mogli mi zapisac jakis inny lek? Z gory dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam

Jest możliwe, że bakteria wywołująca Pani objawy jest oporna na ten antybiotyk. Proszę kontynuować leczenie do 7 dnia zgodnie z zaleceniami, a jeżeli objawy nie miną lub się nasilą, proponuję wizytę u lekarza POZ. Nie jest to powód do wizyty SOR. Pozdrawiam.