Dlaczego przeszkadza mi otaczający świat?

Witam! Od kilku lat mam ze sobą problem. Problem polega na tym że przeszkadza mi otaczający świat. Mam mętlik w głowie. Nienawidze patrzeć w lustro. Czuje lęk przerażenie, strach o siebie i wyrzuty do innych ludzi. Dodatkowo dochodzi do autoagresji. Do psychologa nie pójdę, bo nie chce. Proszę o radę i pomoc!

Dzień dobry, rozumiem, że jest Pani przeciwna pomocy psychologicznej, jednak czasami odmawiając pomocy psychologa nie jesteśmy w stanie sobie pomóc. Często wręcz nasze problemy się pogłębiają. Z uwagi na Pani myśli lękowe i autoagresję powinna Pani skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Być może powinna Pani mieć wdrożone leczenie farmakologiczne. Dlatego warto zastanowić się jeszcze raz, poszukaj specjalisty przy którym poczuje się Pani dobrze i bezpiecznie i rozpocząć leczenie.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień dobry.
Staram się zrozumieć Pani sytuację i niechęć w stosunku do konsultacji psychologicznej. Nie mniej jednak proszę zastanowić się raz jeszcze nad tą formą pomocy. Nie straci Pani na pewno, a zyskać można znacznie więcej.
Spotkania takie przebiegają w atmosferze akceptacji, zrozumienia i życzliwego zainteresowania.
Myślę, że godnym rozważenia jest również wizyta u lekarza - psychiatry i włączenie ew. leczenia farmakologicznego.
Jeżeli opisane powyżej sposoby nie są dla Pani zadowalające to polecam skorzystanie z bezpłatnego telefonu 116 123 - Kryzysowy Telefon Zaufania.
Życzę siły, odwagi i wytrwałości,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam Panią
Autoagresja, samookaleczanie to najczęściej problem
natury psychicznej, sposób na wyładowanie agresji,
stresu lub ukojenia lęku.
Zachowania autoagresywne są skutkiem poważnego
napięcia psychicznego.
Występują w takich sytuacjach, gdy ból fizyczny okazuje się
być łatwiejszy do zniesienia niż ten psychiczny.
Jest to zjawisko o złożonym charakterze, które może prowadzić
do poważnych zaburzeń.
Najczęstszą przyczyną autoagresji jest uraz, trauma
spowodowana w dzieciństwie.
Fakt, że nienawidzi Pani patrzeć w lustro, prawdopodobnie
wynika z niskiej samooceny i zapewne przykrych
doświadczeń z przeszłości.
Kontakty z innymi ludźmi zależą przede wszystkim
od relacji z samą sobą.
Pani lęk przed ludźmi oraz niechęć do psychologów
też ma swoje przyczyny.
Żeby rzetelnie odpowiedzieć na Pani pytanie, należałoby
wnikliwie przyjrzeć się różnym sytuacjom i wydarzeniom
na przestrzeni Pani życia oraz uczuciom i emocjom,
które im towarzyszyły.
Prosi Pani o pomoc, a jednocześnie pisze Pani,
że do psychologa Pani nie pójdzie.
Proszę jeszcze raz przemyśleć swoją decyzję.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu
z psychologiem i do spotkań terapeutycznych, podczas
których będzie Pani miała okazję spojrzeć na siebie
i na innych ludzi z odpowiedniej perspektywy,
znajdzie Pani odpowiedź na swoje pytania,
a także odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl