Dlaczego przezroczystość na końcówkach zębów zaczęła się gwałtownie powiększać?

Dlaczego przezroczystość na końcówkach moich zębów zaczęła się gwałtownie powiększać? Można temu zapobiec, jak? Czy może to być spowodowane zmianą diety lub jakąś infekcją dziąseł? Dodam, że zęby mnie nie bolą, nie zgrzytam w czasie snu. Od pół roku nie spożywam słodyczy. Od miesiąca jem więcej produktów mlecznych oraz dodatkowo łykam tran w kapsułkach. Zęby myję pastą 2 razy dziennie elmex na próchnicę, po posiłach płuczę usta wodą i płynem, raz w tygodniu robię fluoryzację.

Witam. Dzieje się tak dlatego, że szkliwo staje sie coraz cieńsze, przyczyną może być wada zgryzu, bruksizm, czy inne parafunkcje ( np. gryzienie ołówka, czy paznokci).