Dlaczego przy braniu tabletek dostałam okres za wcześnie?

Od stycznia biorę tabletki Y***. Okres występował u mnie od tej pory regularnie co 28 dni. Jednak teraz dostałam okres 2 tygodnie za wcześnie. Co to może oznaczać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krwawienia w trakcie stosowania tabletek (jeśli stosuje się je już jakiś czas) najczęściej wynikają z błędu użytkowniczek, np. pominięcia tabletki, biegunki, wymiotów, stosowania leków, które mogły mieć wpływ na metabolizm tabletek itp. W Pani przypadku w grę wchodzi również zbyt wczesne przyjęcie tabletek placebo.

Jeśli wystąpiła któraś z ww. sytuacji proponuję wykonać test ciążowy. Jeśli nie, powinna się Pani skontaktować z ginekologiem. Krwawienia mogą wynikać z przyczyn niezależnych, np mięśniaków macicy, stanów zapalnych w obrębie szyjki macicy czy nowotworów złośliwych.