Dlaczego przy braniu tabletek placebo nie wystapiła miesiączka?

Witam. Biorę tabletki Y**** (24/4). Kończę właśnie 2 opakowanie i jestem przy tabletkach placebo. Dziś wzięłam pierwszą! Ostatnio dostałam normalnie okres, teraz nie mam prawie żadnych oznak, oprócz bólu piersi. Boję się też dlatego, że raz zamiast wieczorem wzięłam rano. Uprawiałam wtedy sex bez zabezpieczeń. Partner nie skończył w środku. Zamierzam dziś zrobić test, ale jeśli wyjdzie negatywny to czy to możliwe? Proszę o jakieś wskazówki.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli krwawienie się nie pojawia należy zawsze wykluczyć ciążę. Tym bardziej,że nie przyjmowała Pani tabletek regularnie ciąża jest prawdopodobna. Tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w ciąży.
Zdarza się,że podczas przyjmowania tabletek palcebo nie pojawia się krwawienie. Jest to jedno z działań niepożądanych tabletek.
Gdyby wynik testu ciążowego był ujemny a w kolejnym cyklu krwawienie się nie pojawiło konieczna będzie konsultacja ginekologiczna. Być może konieczna będzie zmiana tabletek na inne.

Pozdrawiam