Dlaczego przy zmianie tabletek antykoncepcyjnych nie pojawiła się miesiączka?

Przez pół roku brałam tabletki antykoncepcyjne, przy których dostawałam za wcześnie miesiączkę, tzn. dwa, trzy dni przed skończeniem listka. Informowałam co miesiąc o tym mojego lekarza, a on kazał mi jeszcze troszkę poczekać bo być może musi się wszystko unormować, lecz tak nie było i co miesiąc ta sama historia. Miesiąc temu stwierdziłam razem z lekarzem, że potrzebna jest zmiana na inne tabletki antykoncepcyjne, więc je zmieniłam. Brałam je regularnie, ale pomimo że listek dawno się już skończył, a ja po siedmiodniowej przerwie rozpoczęłam nowy listek tabletek miesiączka się nie pojawiła. Czy to jest oznaka czegoś niepokojącego, czy mój organizm tak reaguje na zmianę hormonów? Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krwawienie z odstawienia jest procesem, który powinien pojawić się po każdym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnym.
U niektórych kobiet może nie dojść do wystarczającego pogrubienia błony śluzowej macicy w czasie cyklu, aby doszło do złuszczenia i wydalenia jej podczas krwawienia.
Biorąc pod uwagę zmianę preparatu antykoncepcyjnego, brak krwawienia może wiązać się z innym stężeniem hormonów w obecnym preparacie.

Krwawienie powinno się pojawić po zakończeniu następnego opakowania, jeśli to nie nastąpi wówczas wskazana jest konsultacja ginekologiczna.

Redakcja abcZdrowie.pl