Dlaczego puchną mi kolana i kostki?

Witam. Mam 22 lata i ostatnio puchną mi kolana i kostki - nawet, jeśli nie chodzę dużo i jestem w domu. Mam wrażenie, że są jakby "naciągniete, nabrzmiałe" łącznie z łydkami, tak, że mam problem ze zginaniem ich. Jest to również bolesne. Mam też widoczne zielone żyły po kolanami i niskie ciśnienie tętnicze. Po naciśnięciu na te miejsca nie zostaje dołek, ale biały ślad, który znika kilka-kilkanaście sekund. Co to może być?

Przyczyną może być niewydolność żylna. Objawy pojawiają się często u osób, które dużo czasu spędzają w pozycji stojącej lub siedzącej, mają mało ruchu. Konieczne jest jednak badanie lekarskie.