Dlaczego puchnę przed miesiączką?

Witam, Bardzo puchne przed miesiączka, ale ostatnio coraz gorzej i coraz wcześniej. Obecnie puchne 2 tygodnie (!) przed okresem, obwód brzucha większy o 6cm (!). Bardzo mi to utrudnia życie, proszę o podpowiedz jakie badania zrobić przed wizyta u lekarza i jak ewentualnie można to leczyć. Wiem ze mam pcos wysoki testosteron (nie biorę tabletek anty) oraz hiperinsulinemie (insulina po godzinie 77,6)

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Bez analizy wyników badań, bez informacji o masie ciała bardzo trudno jest określić przyczynę. Warto skonsultować się z lekarzem