Dlaczego racjonalna dieta i ćwiczenia nie wystarczają?

Dzień dobry Moim problemem są masywne uda. Od zawsze bardzo zdrowo sie odżywiałam, a aktywna fizycznie jestem niemalże codziennie. Przez moje nogi wpadłam w anoreksję. W pewnym momencie ważyłam 37 kg. Gdy nabierałam z powrotem na wadze byłam zadowolona ze swojego wyglądu. Teraz znowu mam przez nie straszne kompleksy. Boję się, że znów wpadnę w zaburzenia odżywiania. Co mam zrobić? Czemu racjonalna dieta i ćwiczenia nie wystarczają? Pozdrawiam Alicja

Dzień dobry,

jeżeli Pani typ sylwetki ma "zaprogramowane" masywne uda to najlepiej się do nich przyzwyczaić. Intensywne ćwiczenia i dieta będą dawały efekty na chwilę, chyba, że zobowiązuje się Pani praktykować je cały czas.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Mgr Kamila Jakubowska

Witam

Jednym z objawów anoreksji jest to, że osoba widzi swoje ciało jako grube, pomimo niedowagi, gdyż te kompleksy są w głowie a nie w obfitych biodrach. Czy na pewno problemem są masywne uda?Może to jest kwestia niskiej samooceny?Stosowanie diety i aktywność fizyczna nie pomogą w pełnej akceptacji siebie i swojego ciała.Do tego potrzebna jest psychoterapia, myślę, że najlepiej byłoby, żeby Pani skierowała się do psychologa/psychoterapeuty(są poradnie specjalizujące się zaburzeniami odżywiania) i tam uzyska Pani pomoc, niech Pani skorzysta z pomocy specjalisty dzięki temu poczuje się Pani dobrze w swoim ciele niezależnie od wagi ciała.

pozdrawiam
Kamila Jakubowska