Dlaczego rak jelita jest tak ciężki do wykrycia?

Dlaczego rak jelita jest tak ciężki do wykrycia? Czy jest on genetyczny? Mam 21 lat rok temu zmarła moja mama miała 41 lat 3 lata temu został wykryty był już 3 stopnia, przez 8 lat leczyli mamę na wrzody Mam bolę brzucha zmieniony tryb wypróżnień również załatwiam się krwią która zostaję na papierze krew jest jasnego koloru,zatwardzenia i rzadko biegunki strasznie wypadają mi włosy w rodzinie wykryto celiakie czy ona może mieć coś wspólnego z z tego typu nowotworem?

Bardzo mi przykro z powodu śmierci Pani mamy. Jeśli jest Pani predysponowana do nowotworów jelit powinna Pani raz na 2 lata wykonywać badania np. kolonoskopię. Krew w kale jest niedobrym znakiem należy dokładnie zbadać przyczynę jej obecności. Proszę udać się do internisty, a następnie do gastrologa.