Dlaczego rodzina chłopaka stała się ważniejsza dla niego?

Witam. Od 3 lat jstem z chłopakiem. Od jakiegos czasu zaczal mnie dziwnie traktowac ..rodzina waznuejsza o mnie zapomina..rodzenstwo tratuje lepiej niz mnie...nie wiem co robic..rozmawiam z nim ale to nic nie daje...prosze o pomoc..

Dzień Dobry Pani,

Na bazie tego, co Pani napisała, wnioskuję, że być może nieumiejętnie rozmawia Pani z chłopakiem.

Możliwe jest, że Pani chłopak nawet nie wie, co dla Pani jest ważne i jakie są Pani potrzeby...

Ważne jest, aby rozmowa między Wami była na zasadzie "teraz", czyli wtedy gdy pojawia się dla Pani trudność sytuacyjna, to Pani od razu to komunikuje chłopakowi i od razu mówi, jak się czuje, w związku z tą sytuacją i wyraża Pani swoją potrzebę, na przyszłość.

Istotny jest komunikat, żeby był spokojny, nie oceniający i mówiący o Pani potrzebie.

Życzę Pani skutecznej komunikacji z chłopakiem,
Irena Mielnik-Madej

Rodzina pochodzenia zawsze jest ważna, jednak ma Pani rację, w związku druga połowa powinna być równie mocno doceniana i szanowana.
Czasem zdarza się jednak, że zapominamy o własnych potrzebach i zanadto angażujemy się w życie ukochanej osoby. Ważne jest by odkryła Pani czego oczekuje od chłopaka i mówiła mu Pani o tym wprost. Np. "Chciałabym, abyśmy więcej czasu spędzali razem" rzucone podczas rozmowy niczego nie zmieni, ponieważ nie ma w tym zdaniu konkretów. Można powiedzieć: "Chciałabym, abyśmy więcej czasu spędzali razem. Co powiesz na spacer/ kino/ basen/ wyjście do wspólnych znajomych itp.?" Warto też poruszyć wątek odmiennego traktowania Panią przez chłopaka: "Zauważyłam, że ostatnio traktujesz mnie inaczej, bo.. (tu proszę podać konkretne przykłady co się zmieniło). Zastanawiam się czym to jest spowodowane?" Zdania te wypowiadamy oczywiście spokojnie, bez złości i pretensji.
W sytuacjach kiedy partner nieco nas zaniedbuje, warto zająć się sobą, zadbać o własne zainteresowania, o aktywność fizyczną, zrobić coś na co nigdy nie było czasu. Takie aktywności z pewnością wpłyną na poprawę Pani nastroju, co zostanie zapewne szybko zauważone przez partnera.

Witam Panią. W Pani poście moją uwagę zwróciła pewna zmiana, która nastąpiła w Pani 3-letnim związku. Wnioskuję, że nie od początku związku doświadczała Pani takiej różnicy pomiędzy osobami z rodziny Pani chłopaka a Panią. Myślę o dwóch możliwych źródłach takiej sytuacji. Pierwsze, że od pewnego czasu to zachowanie Pani chłopaka mogło się zmienić a drugie, że Pani oczekiwania co do uwagi, bliskości i poświęcanego czasu mogą być większe. Bardzo proszę zwracać uwagę na czas, miejsce, warunki do tego typu rozmów. Jeśli podejmowane przez Panią próby rozmowy nie przyniosą pozytywnych skutków proszę pomyśleć o bezpośrednim kontakcie z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Wygląda na to, że Pani chłopak ma bliskie więzi z rodziną, co moim zdaniem dobrze o nim świadczy, co więcej, raczej też dobrze rokuje dla Pani, gdyż ma dobrą podstawę wewnętrzną do bliskiej relacji z innymi, w tym z Panią. Sugeruję starać się stawać coraz ważniejszą osobą dla swego partnera, poprzez zaangażowanie w jego sprawy, wspólne pasje i zajęcia, budowanie bliskich relacji z ludźmi, którzy są dla niego ważni- jego przyjaciół i rodziny. Postępując w ten sposób, ma Pani duże szanse aby za jakiś czas stać się równie lub bardziej ważna od nich. Mając pretensje o relacje chłopaka z rodziną, tocząc ciągłe dyskusje na ten temat raczej Pani tego celu nie osiągnie, wręcz przeciwnie może zrazić go do siebie.Pozdrawiam