Dlaczego rosną mi włoski wokół brodawek sutkowych?

Witam!

Mam 23 i problem z moimi piersiami, gdyż wokół nich rosną ciemne włoski. Nie są one nadmiernie grube, raczej delikatne i krótkie, ale niestety nie jest ich kilka, ale dość dużo. Ponadto moje brodawki są tak jakby przedzielone na pół, jednakże np. gdy jest zimno robią się normalne, wystające. Dodatkowo, nie wiem czy to ma związek z ww. wymienionymi objawami, ale na kilka dni przed miesiączką pojawia się u mnie bolesność piersi, robią się nabrzmiałe.

Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Objawy, które Pani wskazuje nie muszą sugerować choroby. U niektórych kobiet może występować w okolicy otoczki drobne owłosienie a bolesność piersi jest częstym objawem PMS przed miesiączką. Kształt brodawki też może być różny. Ważnym objawem jednak może być gdy początkowo brodawka wystawała a wtórnie została wciągnięta, zniekształcona czy wklęsła.

Proponuję skonsultować swój problem z lekarzem ginekologiem lub nawet lekarzem pierwszego kontaktu. Przy okazji proponuję poprosić o badanie piersi przez lekarza.

Redakcja abcZdrowie.pl