Dlaczego sen jest bardzo krótki?

Dzień dobry, jestem mężczyzną w wieku 32 lat. Moim problemem jest krótki sen. Od około 5 lat śpię od 2 do 4 godzin na dobę, średnio 3 godziny, także w wolne weekendy. Po około 3 godzinach wstaję, nawet bez nastawionego budzika. Nie czuję zmęczenia, jestem wyspany, mam bardzo dobrą pamięć i wysoką inteligencję, potwierdzoną w testach IQ. Nie piję kawy (wcale), nie używam żadnych "pobudzaczy" ani nie zasypiam w ciągu dnia. Zachowuję pełną sprawność umysłową. Czy jednak taka sytuacja jest normalna? Czy zagraża mi w dłuższej perspektywie jakaś choroba spowodowana krótkim snem? Podstawowe wynik badań laboratoryjnych mam w normie.

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Zaprezentowane przez Pana symptomy, są wskazaniem do
osobistej/kontrolnej konsultacji diagnostycznej, w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu.

A jak jest u Pana z regularną aktywnością fizyczną?

Serdeczności oraz pomyślności Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605