Dlaczego serce płodu przestało bić?

Witam,
jestem po zabiegu, martwej ciąży, na badaniach prenatalnych wyszło, że płód jest martwy, mój okres ostatni był 7 września 2010, a zabieg miałam 24 listopada, USG w szpitalu potwierdziło tę diagnozę o martwej ciąży, nie wiem i nie mogę zrozumieć, dlaczego tak się stało. Czułam się dobrze, miałam do końca apetyt, nie mogę się z tym pogodzić i zadaję sobie pytanie - dlaczego mój płód żył 8 tygodni i 4 dni, a powinno być 10 tygodni, nie było akcji serca, mam tylko jedno dziecko, ma 8 lat.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Obumarcie ciąży może być wywołane wieloma czynnikami. Zdecydowana większość pierwszych w życiu poronień może być spowodowana przez wady letalne zarodka, złą implantację, infekcje czy stres.

Diagnostykę poronień zleca się dopiero, gdy wystąpi przy kolejnej ciąży. W dużej części kobiety, które nie donosiły ciąży, przy kolejnej nie mają problemów z szczęśliwym rozwiązaniem.