Dlaczego sport nie działa na moje uda?

Witam, mam 15 lat, ważę 50 kg i mam 160 cm wzrostu. Chodzę codziennie na kilkugodzinne spacery, oprócz tego mam 3 razy w tygodniu półtoragodzinny basen oraz 2 razy w tygodniu półtoragodzinny WF, od czasu do czasu siłownia. Od miesiąca staram się nie jeść słodyczy, nie jem jasnego pieczywa, moje odstępy między posiłkami to 2 godziny. Przez miesiąc schudłam cztery kilogramy (ważyłam 54), jednak widać to tylko na wadze, w wyglądzie nie ma żadnej różnicy. Wstydzę się pokazać w kostiumie, gdyż moje uda rozlewają się w okolicach krocza. Nie wyglądam atrakcyjnie, przez co muszę nosić luźniejsze koszulki, aby zasłoniły kawałek ud. Proszę o pomoc.

Witam,

Na początku chciałam podkreślić, że Twoja masa ciała w stosunku do wzrostu i wieku jest prawidłowa, dlatego nie musisz się dalej odchudzać. Mimo to Twoja zmiana nawyków żywieniowych jest bardzo zdrowa i nie powinnaś z nich rezygnować. Zajrzyj również do artykułu poświęconego pozostałym wskazówkom dotyczącym prawidłowego odżywiania i postaraj się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki. Pamiętaj, że prawidłowe nawyki żywieniowe powinny być kształtowane w dzieciństwie i towarzyszyć Ci przez całe życie.

Jeśli chodzi o uda, powinnaś zacząć również wykonywać ćwiczenia na tę konkretną partię ciała. Szczególnie polecam ćwiczenia z tzw. motylkiem, czyli małym przyrządem, który ćwiczy mięśnie ud i je wyszczupla. Dodatkowo nie rezygnuj z dodatkowej aktywności, zwłaszcza z pływania, które jest świetnym ćwiczeniem na całe ciało, zwłaszcza nóg, brzucha i rąk. Dodatkowe ćwiczenia na mięśnie ud znajdziesz na naszej stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-ud

Pozdrawiam.