Dlaczego spóźnia mi się okres i boli mnie brzuch?

Mam 15 lat, od 4 lat mam okres, pierwszy rok to była przerwa długa, ponad 10 miesięcy lecz z czasem wszystko się unormowało, od 3 miesięcy znowu zaczął być nieregularny, spóźniał się o tydzień-dwa. A teraz spóźnia się o miesiąc. Boli mnie podbrzusze tak jak bym miała dostać okres. Dość często boli, czasem aż myślę, że go dostałam, ale go nie mam. Jestem dziewicą dodam do tego - z pewnością ciąża odpada. W ogóle moje jajeczkowanie trwa ciągle, cały czas od końca okresu do początku. Boje się, że może to jakaś ciąża, ale jakim cudem? Albo jakieś torbiel... Mam zamiar wybrać się do ginekologa niedługo.

Dzień dobry!
Do skończonego 16. roku życia nieregularne krwawienia u dziewcząt są uznawane za normę. Dopiero po tym czasie zaczyna się diagnostykę zaburzeń miesiączkowania, jeśli takowe się utrzymały. Oczywiście jeśli dolegliwości bólowe występują niezależnie od krwawienia warto wykonać przynajmniej badanie USG narządów rodnych przez powłoki brzuszne.
Z poważaniem