Dlaczego spóźnia się okres?

Nazywam się Karolina i mam 17 lat. Proszę o udzielenie jak najszybciej odpowiedzi. Mianowicie spóźnia mi się miesiączka. Ostatni raz miałam ją 30 października. We wcześniejszym miesiącu cykl trwał 33 dni, a w jeszcze wcześniejszym 29.
Nie współżyłam z moim chłopakiem, lecz pieściliśmy się wzajemnie. Pytałam się, czy możliwe było, by na swoich placach miał nasienie, powiedział, że jest pewny, iż to niemożliwe. Lecz dziś powinnam dostać okres, a jego nie ma.
Od dwóch dni boli mnie kręgosłup w dolnych partiach, odczuwałam czasami ból (naprzemienny) jajników i chwilowe skurcze, i uczucie kłucia w brzuchu na samym dole. Od kilku dobrych dni denerwuję się powyższym faktem.
Mogło to doprowadzić do opóźnienia cyklu?

17 LAT ponad rok temu

Witaj,

Sama wspominasz o nieregularnych cyklach. Nie wiem zatem na jakiej podstawie obliczyłaś, że właśnie dziś powinnaś dostać okres.

Jest wiele przyczyn opóźniających okres, mi.in: stres, zmiana klimatu, odchudzanie, niektóre leki.
W Twoim przypadku stawiałabym na tę pierwszą przyczynę.

Oczywiście, gdy dochodzi do zbliżeń między partnerami, nigdy nie można wykluczyć ciąży.
Jeżeli bardzo niepokoi Cię to opóźnienie, zawsze można zrobić test ciążowy.

Pozdrawiam